Uudised

  • Lühendatud tööpäev 28.03.2024

    28.03.2024 on Kambja Perearstikeskus avatud kuni 13.00.

    29.03.2024 oleme suletud.

    Häid saabuvaid pühi!

  • Ootame täitma rahuloluküsimustikku

    Kutsume Teid osalema Kambja Perearstikeskuse rahulolu uuringus. Teie tagasiside aitab meil lahendada kitsaskohad ning mõista teie vajadusi paremini. Teie heaolu on meile oluline.

  • Perearstikeskus Kambjas võtab tööle praksise assistendi

    Ootused kandidaadile

    • Vähemalt keskharidus- ja sellele lisanduv eri-, kutse- või ametialane ettevalmistus;
    • Eesti keele oskus kõrgtasemel kõnes ja kirjas, vene keele oskus suhtlustasandi kõnes;  
    • Hea suhtlemisoskus, empaatiavõime, initsiatiivikus, meeskonnatöö väärtustamine;
    • Väga hea arvuti kasutamise oskus, sh teksti- ja tabeltöötlusprogrammide, interneti, e-posti / e-kalendri, andmekogude, registrite, IT-platvormide, dokumendihaldussüsteemide kasutamise oskus;
    • Kasuks tulevad üldised teadmised Eesti tervishoiusüsteemi korraldusest;
    • Valmisolek tööga seotud koolitustel osalemiseks.

    Assistendi tööülesanded

    • Praksise töökorraldusliku dokumentatsiooni haldamine, uuendamine (nt puhkusegraafikud, töökeskkonna- ja tööohutuse dokumentatsioon);   
    • IT-lahenduste ja sidevahendite haldusega seotud tegevused (nt üleriigilise digiregistratuuri liidese haldamine, perearsti digiplatvormide haldamine, sidevahenditega seotud küsimuste lahendamine jms); 
    • Praksise kodulehe sisu uuendamine, e-posti- ja e-kalendri haldamine;
    • Meditsiini-, mittemeditsiinivahendite ja kontoritarvete tellimine; 
    • Meditsiinitehnika korrashoiuga seotud ülesanded (aparaatide remondi, taatlemise korraldus jms);
    • Praksise ürituste ja külaliste vastuvõtmisega seotud korraldus (toitlustuse, meenete organiseerimine);
    • Tõendite, teatiste, küsimustike ettevalmistamine, vormistamine, edastamine (abivahendid, töövõimetuslehed, tööõnnetuse teatised, rahuloluküsitlused, teadusuuringute küsitlused jms);
    • Vajadusel suhtlus patsientidega (vastuvõtu- ja uuringuaegade broneerimine, retseptisoovide vastuvõtmine, teadete edastamine patsientidele);
    • Nimistu patsientide kontaktandmete haldamine, patsientidele sms-teavituste saatmine (uuringutele kutsumine vm üldarstiabi osutamisega seotud teavitus).
    • Vajadusel raviarvete kontroll;  

    Töökoht on Kambjas, Aia tn 2 perearstipraksises. Tegemist on osalise tööajaga (0,4 koormust e 2 tööpäeva nädalas).  Töötasu 600 eurot.

    Tööülesannete loetelu ja kirjeldus võib tunduda mahukas, kuid töö pole raske. Juhendame ja aitame piisavalt, et tööletulijal sisseelamine ladusalt läheks. Vajame praksisesse abilist, et perearst ja pereõed saaks rohkem aega patsientidele pühendada.

    Kui Sul on seoses kandideerimisega küsimusi, mõtteid või ettepanekuid, võta palun ühendust: Iisi Kriipsalu, tel. 7416445, info@kambjaperearst.ee    

    Tähtaeg 28.01.2024

  • 2022. aasta tasuta gripivaktsiin

    Käesoleva aasta sügisel pakutakse gripi vastu tasuta vaktsineerimist järgmistele sihtgruppidele:

    1. 60 aastased ja vanemad inimesed,
    2. alla 7 aastased lapsed (6 kuud kuni 7 eluaastat k.a),
    3. 8–19 aastased lapsed, kellel on terviseseisundi tõttu kõrgenenud risk raskeks haigestumiseks (südameveresoonkonna haigused, onkoloogilised haigused, immuunpuudulikkus, diabeet ja obstruktiivne kopsuhaigus).
    4. Lapseootel naised.

    Vaktsiin INFLUVAC TETRA (ABBOTT BIOLOGICALS B.V.) jõuab Eestisse eeldatavalt 3-9. oktoobril. Tasuta vaktsineerimist alates oktoobri II poolest viivad läbi perearstid, hoolekandeasutused jt asutused Tervisekassaga kooskõlastatult.

    Tasuta gripivaktsiini saamise soovist andke palun teada telefonil 7416445 või e-kirjaga info@kambjaperearst.ee.

  • Kalkulaator aitab arvutada koroonatõendite kehtivust ja tõhustusdoosi aega

    Sotsiaalministeeriumi loodud koroonakaitse kalkulaator annab inimesele ülevaate tema läbitud vaktsineerimiskuuri, tõendite kehtivuse ja järgmise vaktsineerimise soovitusliku kuupäeva kohta. Kalkulaator jagab soovitusi ka neile, kes on koroona juba läbi põdenud ja/või kes pole veel vaktsineerimas käinud.  


    Koos COVID-19 arengute ja uute teaduslike andmetega muutub ajas ka info selle kohta, millal, kellele ja millist vaktsiini manustada ning millist tõendit luua ja kui kaua seda kasutada.

    „Kiiresti muutuvas infovoos navigeerimine ja sealt enda kohta käiva info välja otsimine on inimeste jaoks üha koormavam. Seetõttu on oluline, et suudaksime anda inimesele just tema olukorrast lähtuvad ning tänaste kokkulepete alusel koostatud suunised nii vaktsineerimise seisu kui ka tõendite kehtivuse kohta,“ selgitab Sotsiaalministeeriumi nutika arengu toetamise osakonna nõunik Evelin Vanker uue tööriista vajalikkust.  
     

    Selleks, et anda võimalikult täpseid soovitusi, küsib kalkulaator infot inimese senise vaktsineerimiskuuri (sh viimase doosi kuupäeva) ja läbipõdemise kohta. Vastuste järgi arvutab kalkulaator välja, kui kaua kehtib inimese vaktsineerimis- ja/või läbipõdemistõend, millal saab minna tõhustusdoosile või millal pärast vaktsineerimist saab hakata tõendit kasutama. Kalkulaatori vastused täienevad ajas vastavalt lisanduvale COVID-19 vaktsineerimise korralduslikule infole. 


    Kalkulaator ei ole isikustatud ja selle abil saad kontrollida vaktsineerimise ja tõendite seisu ka kellegi teise eest, aga selleks pead teadma andmeid nende senise vaktsineerituse või läbipõdemise kohta.

    Kalkulaatori küsimustele vastamine on anonüümne. Kokkuvõtliku soovituse saab salvestada arvutisse, telefoni või välja printida.  

    Koroonakaitse kalkulaator on loodud kõigile vähemalt 12-aastastele inimestele (laste osas kalkulaatorit täiendatakse) oma vaktsineerimise staatusest ülevaate saamiseks. Kalkulaator on abiks ka tervishoiutöötajatele ja teistele vaktsineerimisega seotud spetsialistidele ning riigiinfo telefonile 1247 inimeste abistamisel.

    Kalkulaator asub vaktsineeri.ee lehel: https://vaktsineeri.ee/kalkulaator

    Koroonakaitse kalkulaator on valminud Sotsiaalministeeriumi ja ADM Interactive koostöös.  

    Teate edastas:
    Annika Teder
    Sotsiaalministeerium
    Kommunikatsiooni projektijuht
    58115020
    press@sm.ee

  • Eesti perearstid ja -õed kutsuvad 27. oktoobrist kuni 5. novembrini inimesi nõustamisele ja COVID-19 vastu vaktsineerima

    Et võimalikult palju Eesti elanikke saaks selle aja jooksul haiguse eest kaitstud, vähendatakse tavapäraste vastuvõttude hulka. Kõikide ägeda tervisemurega inimestega tegeletakse tavapäraselt edasi, vajalik arstiabi tagatakse kõigile.

    Vaktsineerimisele peab ette registreerima. Telefon 7416445 või e-post info@kambjaperearst.ee

    Perearstikeskuses saab vaktsineerida COVID-19 vastu nii esimese, teise kui tõhustusdoosiga.  

    • Vaktsineerimiseks võta ühendust oma perearstikeskusega. Vaktsineerima võib minna koos lähedase või tuttavaga – vaktsineeritakse ka neid, kes pole konkreetse perearsti nimistus. 
    • Tõhustusdoose tehakse üle 65-aastastele ning tervishoiu-, sotsiaal- ja haridustöötajatele vähemalt kuue kuu möödumisel esmase vaktsineerimiskuuri läbimisest.
    • Liikumisraskustega inimesi vaktsineeritakse ka kodus. Anna teada kodus vaktsineerimise vajadusest oma perearstile või infotelefonil 1247.
    • Krooniliste haigustega inimene vajab vaktsiini kaitset veel enam, sest olemasolevad terviseprobleemid suurendavad COVID-19 haiguse raskelt põdemise ohtu.
    • Tõsisemad kõrvaltoimed on kõigil COVID-19 vaktsiinidel harvemad kui paljudel igapäevastel ravimitel ja palju harvemad kui COVID-19 põdemisel. Eakatel ja krooniliste haigustega inimestel esineb kõrvaltoimeid vähem.

    Vaktsineerimisele tulles arvestage järgmisega:

    • tulge kokkulepitud ajaks, et vältida inimeste kogunemist ooteruumides.
    • süst tehakse õlavarde, riietus võiks olla selline, et saab mugavalt käe paljaks võtta.
    • pärast süsti peab jääma 15 minutiks perearstikeskusesse jälgimisele.
    • vaktsineerima tulge ainult siis, kui olete terve ja teil ei esine ülemiste hingamisteede ägedaid haigusnähtusid ega palavikku.
    • kui te ei saa kokkulepitud ajal vaktsineerimisele tulla, andke sellest perearstikeskusele esimesel võimalusel teada.
  • COVID-19 vaktsineerimine taas perearstikeskuses

    Head patsiendid!

    Septembri lõpust on jälle võimalik COVID-19 vastu vaktsineerida ka meie perearstipraksises Kambjas. Vaktsineerime Pfizer/BioNTech vaktsiiniga Comirnaty. Ootame vaktsineerima inimesi alates 18-eluaastast. Esmajärekorras teeme esimesi vaktsiinidoose inimestele, kes on veel vaktsineerimata. Eriti oodatud on eakad 65+ vanuses ja / või kroonilisi haiguseid põdevad inimesed. Neil on suurim risk koroonaviirusesse nakatumise korral raskelt haigestuda ja haiglaravile sattuda. Vaktsineerimine on teaduslikult väljatöötatud ja uuritud meetod raske koroonahaiguse ärahoidmiseks ja nakatumise vähendamiseks. Vaktsineerimise kokkuleppimiseks helistage palun telefonil 7416 445.

    12-17-aastased lapsed saavad soovi korral vaktsiini kooli / kooliõe kaudu.

    Andmed meie nimistu COVID-19 vaktsineerimise kohta 30.09.21 seisuga (allikas: Eesti Haigekassa, Terviseamet)

  • Kolm võimalust, kuidas saada vaktsineerima
    • Helista telefonil 1247 – riigi infotelefonil saab endale vaktsineerimiseks aja broneerida ja samuti saab sealt infot ilma eelregistreerimiseta toimuvate kiirvaktsineerimiste kohta. Infotelefoni konsultantidelt saab ka vastuseid lihtsamatele küsimustele vaktsineerimise kohta.
    • Broneeri aeg digiregistratuuris www.digilugu.ee – logi sisse ID-kaardiga, mobiil-ID-ga või SMART-ID-ga, vali maakond. Sulle kuvatakse esimesed saadaolevad ajad. Kui soovid vaktsineerida konkreetsel kuupäeval, pead valima ka kuupäeva. Alla 18-aastastele saab digiregistratuuris aja broneerida lapsevanem või ametlik hooldaja.
    • Mine lihtsalt kohale – info ilma eelregistreerimiseta toimuvate vaktsineerimiste kohta on koondatud veebilehele https://vaktsineeri.ee/covid-19/lahen-vaktsineerima/. Pead siiski arvestama, et võib olla järjekord ja võib-olla tuleb oodata päris kaua. Infot kiirvaktsineerimiste kohta annab ka infotelefon 1247.
    • COVID-19 vaktsineerimine on kõigile Eesti elanikele, sh ravikindlustuseta inimestele ja Eestis elavatele, töötavatele ja õppivatele välisriigi kodanikele tasuta.

    Milliseid vaktsiine Eestis kasutatakse?

    Kõik Eestis kasutusel olevad vaktsiinid on ohutud, efektiivsed ja kvaliteetsed ning kaitsevad ka uute ja agressiivsemate COVID-19 viirusetüve puhul raske haigestumise vastu. Täiskaitse saavutamiseks on väga oluline läbi teha kogu vaktsineerimiskuur ja mitte loobuda teisest kaitsesüstist.

    Moderna (uue nimega Spikevax) vakstiini puhul tuleb teha kaks kaitsesüsti 4-nädalase vahega.

    Pfizer-BioNTech Comirnaty puhul tuleb teha kaks kaitsesüsti 6-nädalase vahega.

    Jansseni puhul tuleb teha üks kaitseüst.

    Vaxzevria (Astra Zeneca) puhul tuleb teha kaks kaitsesüsti 12-nädalase vahega.

    Mida silmas pidada enne vaktsineerimist:

    • Võta kaasa isikut tõendav dokument.
    • Mine vaktsineerima õigeaegselt. Anna esimesel võimalusel teada, kui sa ei saa kokkulepitud ajal vaktsineerima minna, nii aitad vältida dooside kadu ja leida kiiresti enda asemele järgmise vaktsiinisoovija.
    • Vaktsineerimise info kantakse digilukku. Soovi korral võta kaasa kollane immuniseerimispass.

    Mida silmas pidada pärast vaktsineerimist:

    • Pärast vaktsineerimist tuleb jääda 15 minutiks tervishoiutöötaja jälgimisele.
    • Vaktsineerimise järgselt võib esineda kõrvaltoimeid, mis mööduvad, ent võivad olla häirivad. Kui sul tekib palavik, lihas-või liigesvalu, siis  puhka, joo piisavalt vedelikku, vajadusel võta paratsetamooli tablett (täiskasvanule 1000 mg). Need kõrvalnähud mööduvad üldjuhul paari päevaga. Ka pärast palaviku möödumist peaks organismile andma mõne päeva aega taastumiseks, nt enne sportima asumist.
    • Kui vaktsineerimise järgsed kõrvaltoimed on tavatult häirivad, kestavad kauem kui 2–3  päeva, siis võta ühendust perearstiga või helista numbrile 1220.
    • Teine vaktsiinidoos tehakse üldjuhul samas kohas, kus esimene doos. Küsi täpsemat infot esimest doosi saades ning mine teise doosi jaoks antud ajal ja antud kohta kindlasti kohale.

    Vaktsineerimine, kui oled põdenud COVID-19

    • Kui oled COVID-19 haiguse läbi põdenud, mine vaktsineerima, kui haigestumisest on möödunud ligikaudu 6 kuud. Sulle tehakse üks vaktsiinidoos ja seejärel on vaktsineerimiskuur lõpetatud. Ka siis, kui COVID-19 haiguse läbipõdemisest on möödunud rohkem kui 6 kuud, on pikaajalise kaitse tagamiseks soovituslik vaktsineerida vaid ühe doosiga. Läbipõdenutele ei ole teise doosi tegemine vajalik, samuti võib sel juhul esineda rohkem kõrvaltoimeid.
    • Kui haigestud kahe nädala jooksul pärast esimese vaktsiinidoosi saamist COVID-19 haigusesse, loetakse sind läbipõdenuks ning vaktsineerida tuleb ühe doosiga ja soovitavalt 6. kuul pärast tervenemist.
    • Kui haigestud COVID-19 haigusesse rohkem kui kaks nädalat pärast esimest vaktsiinidoosi, kuid enne teise doosi saamist, siis ei ole vaja teist doosi manustada ning vaktsineerimiskuur loetakse lõpetatuks.
  • Puhkused suvel 2021

    Perearst Iisi Kriipsalu on puhkusel 28.juuni – 11.juuli ja 16.august – 29.august. Asendab dr Viktoria Ilves.

    Pereõde Irma Drenkhan on puhkusel 12.juuli – 08.august. Asendab abiõde Randon Värsi.

  • Täiendav vastuvõtukoht Tartus

    Alates 01.06.2021.a võtab perearst Iisi Kriipsalu oma nimistu patsiente ühel päeval nädalas vastu ka Tartus aadressil Puusepa 1a, ruum 3048 (Maarjamõisa polikliiniku hoones, III korrus). Vastuvõtt Tartus on kas teisipäeva hommikul kell 9-12 või neljapäeva pärastlõunal 14-17. Vastuvõtule registreerimiseks helistada praksise tavapärasel telefonil 7416 445. Vastuvõtud Kambjas, Aia tn 2, jätkuvad senistel aegadel.