Uudised

 • Pereõde puhkusel 19.-23. oktoober

  Pereõde Irma Drenkhan on puhkusel 19. kuni 23. oktoober 2020.

 • Eesti Perearstide Seltsi juhised COVID-19 haiguse perioodiks (25.09.20)

  Eesti Perearstide Selts koos Terviseameti spetsialistide, lastearstide ja nakkushaiguste arstidega on koostanud dokumendi, mis annab alanud viirushaiguste hooajaks ühtsed tegevusjuhised nii elanikkonnale kui arstidele-õdedele, et vältida COVID-19 haiguse laiemat levikut. Juhend selgitab kasutusel olevaid mõisteid (nt karantiin, isolatsioon) ning testimise, töövabastuse ja tööle/kooli naasmise põhimõtteid. Juhendiga saab tutvuda SIIN.

 • 03.augustil praksis avatud kell 10.30 – 16.00

  Esmaspäeval, 03. augustil 2020.a.on perearstipraksis erandkorras avatud kella 10.30 – 16.00. Telefonile vastame alates kella 10.30-st, retseptisoovi saab alati saata info@kambjaperearst.ee aadressile. Täname mõistva suhtumise eest.

 • Puhkused suvel

  Perearst Iisi Kriipsalu on puhkusel 29.06 – 12.07 ja 17.08 – 30.08. Asendab dr Viktoria Ilves.

  Pereõde Irma Drenkhan on puhkusel 13.07 – 09.08. Asendab Margo Kalamägi.

 • Töö järkjärguline taasalustamine perearstipraksistes alates 27.04.2020

  Kehtivad järgmised põhimõtted

  1. Ilma telefoni teel eelnevalt kokku leppimata ei ole lubatud vastuvõtule tulla.
  2. Mittenakkuslike patsientide vastuvõtt on päeva I pooles, potentsiaalselt nakkuslike patsientide vastuvõtt on päeva II pooles.
  3. Ooteruumis võib oodata maksimaalselt kaks patsienti, kes on teineteisest vähemalt kahe meetri kaugusel.
  4. Vastuvõtule tulijatel on soovitav kanda kirurgilist maski.
  5. Jätkuvalt on eelistatud on kaugkonsultatsioonid (telefon, e-mail).

  Vastuvõtule kutsutakse:

  1. Ägedate mittenakkuslike seisundite hindamiseks ja ravi alustamiseks
  2. Krooniliste haiguste ägenemiste käsitlemiseks
  3. Vaktsineerimiseks
  4. Laste ennetavate läbivaatuste tegemiseks (neljapäeviti)
  5. Vaimse tervise probleemide käsitlemiseks

  Esialgu ei kutsuta vastuvõtule:

  1. Töölemineku eelseks tervisekontrolliks
  2. Juhi- ja relvaloa tervisetõendite väljastamiseks – kõik tõendid kehtivad kuni 60-90 päeva pärast eriolukorra lõppu.
  3. Vähi sõeluuringute patsiente
  4. Stabiilseid krooniliste haigustega patsiente plaanilisteks tervisekontrollideks.

  Kätepesu on oluline nakkuste tõkestamise meetod!

 • Eriolukorra lõpuni väljastatakse ravimeid apteegist kuni kaheks kuuks

  Sotsiaalminister Tanel Kiik vähendas ravimite kättesaadavuse tagamiseks ajutiselt ravimite väljakirjutamise ja väljamüügi koguseid. Tervishoiutöötaja võib alates 19.03.2020 kirjutada krooniliste haiguste ravimeid välja kuni kaheks kuuks. Korduvretsepti puhul võib apteek väljastada ravimit ainult ühe retsepti alusel ja kuni kaheks kuuks. Käsimüügiravimeid võib ühele ostjale väljastada kuni kaks pakendit ühe ravimi kohta. Piirangud kaotatakse hiljemalt eriolukorra lõppemisel. Täpsem info Ravimiamet.

 • COVID-19 testimise kriteeriumid alates 19.03.20

  Terviseamet ja Eesti Perearstide Selts avaldasid uued COVID-19 viiruse testimise põhimõtted tööd alustavates testimiskeskustes. Alates 19.03.20 alustab testimiskeskus Harjumaal ja Tallinnas, teistesse Eesti piirkondadesse laieneb testimiskeskuse baasil proovivõtmine ja analüüsimine jooksvalt. Sellest teavitab Terviseamet meedias. Testimiskeskusesse patsiendid ise helistada ei saa.

 • Töökorraldus perearstipraksises alates 17.03.2020 seoses koroonaviiruse levikuga

  Enamus konsultatsioone tehakse telefoni teel (ajutiselt ka e-posti teel) 

  Perearstipraksisesse mitte siseneda ilma eelnevalt telefoniga kokku leppimata 

  Vastuvõtud ja analüüside võtmised toimuvad ainult etteregistreerimisega kindlatel kellaaegadel  

  Koridoris oodates tuleb teise inimesega võimalikult suurt vahet hoida  

  Vastuvõtule kutsutud ägeda hingamisteede nakkusega patsiendid liiguvad majas ainult maski või pabertaskurätti näo ees hoides 

  Mittenakkusliku haigusega vastuvõtule kutsutud patsient peab teavitama enne vastuvõtule tulekut telefoni teel perearstipraksist, kui on tekkinud palavik / köha / nohu   

  Tervisetõendite (juhiloa, relvaloa, tööle mineku, kaitseväe jm) väljastamine on peatatud teadmata ajani 

  Jätkuvad imikute (2n, 1k, 2k, 3k, 4,5k 6k, 9k, 12k) vastuvõtud eraldi päeval (neljapäeviti) 

  Täname mõistva suhtumise eest! 
  Olge terved! 

  OÜ Perearst Iisi Kriipsalu tel 7416 445,   e-post info@kambjaperearst.ee  

 • Soovitused koroonaviiruse COVID-19 leviku tõkestamiseks

  Pese tihti käsi – Pese käsi sooja vee ja seebiga ning avalikes kohtades kasuta alkoholipõhist käte desinfitseerimisvahendit.  Ühistranspordi kasutamisel tuleb lisaks käte desinfitseerimisele puhastada ka kindad ja kotisangad.

  Järgi hingamisteede hügieeni – Kui aevastad või köhid, siis kata oma suu ja nina ühekordse salvrätiga. Viska see koheselt prügikasti ja puhasta seejärel käed. Kui sul ei ole salvrätikut, kasuta oma varrukat (küünarvarre osa), aga mitte paljast kätt. Suu ja nina katmine takistab pisikute ja viiruste edasi levimist. Kui aevastad vastu paljast kätt, siis võivad pisikud ja viirused sattuda sinu kaudu teistele inimestele ja esemetele, mida katsud.

  Väldi kontakti – Väldi kontakti (vähemalt 1m) inimestega, kellel on välised haigustunnused – näiteks köha või aevastamine. Kui seisad haigusnähtudega inimesele liiga lähedal, võid tema aevastamise korral piisknakkuse sisse hingata ja ise ka haigestuda. Kuna praegu on ka külmetushaiguste leviku periood, siis kõiki tuttavaid ei ole soovitatav kallistada.

  Väldi silmade, nina ja suu katsumist – Sinu käed puutuvad avalikes kohtades kokku mitmete esemete ja pindadega, mis võivad olla hiljuti viiruste poolt saastatud. Kui puudutad oma silmi, nina või suud nende kätega, siis on võimalus, et viirus kandub ka sinule edasi.

  Kui sul on palavik, köha ja hingamisraskused, otsi varakult abi – Ütle tervishoiutöötajale, et oled reisinud riskipiirkonnas, kus on teatatud COVID-19 levikust, või ütle, et oled olnud lähikontaktis kellegagi, kes on riskipiirkonnas reisinud ja/või kellel on hingamisteede haiguste sümptomid (palavik, köha või hingamisraskused).

  Kui sul on kerged hingamisteede haiguste sümptomid ja sa ei ole reisinud riskipiirkonnas – Järgi hoolikalt tavapäraseid kätehügieeni nõudeid ning võimalusel püsi kodus kuni oled tervenenud.

  Ära tarbi tooreid või väheküpsetatud loomseid produkte – Ära tarbi toorest või väheküpsetatud liha ega kuumtöötlemata piima. Samuti ära tarbi pesemata puu- ja köögivilju.

  allikas: Terviseamet

 • 25.02-11.03.20 asendab dr Viktoria Ilves

  Perearst Iisi Kriipsalu on 25.02-11.03.2020 puhkusel ja teda asendab dr Viktoria Ilves. Pereõde Irma on tööl tavapärastel aegadel.